Graphics card NVidia Tesla V100 32GB HBM2 PCI-E 3.0 x16 FHHL 250W 699-2G500-0202-400
Manufacturer: NVidia
PN: 699-2G500-0202-400
Model: PG500
Loading...
Calculating delivery time...In stock: 9
Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- GPU core clock frequency - 1230MHz
- Maximum GPU core clock frequency - 1380MHz
- RAM memory size - 32GB HBM2
- RAM clock frequency - 1106MHz
- Memory data bus - 4096bit
- Cooling type - PASSIVE
- PCI-E generation - 3.0 x16
- GPU format - FHHL
- Cuda core count - 5120
- TDP - 250W
The posted photo is for illustrative purposes and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Manufacturer | |
|---|---|
| Condition | Refurbished |
| Cuda core count | 5120 |
| Amount of TENSOR cores | 640 |
| GPU core clock frequency | 1.23 GHz |
| Maximum GPU core clock frequency | 1.38 GHz |
| RAM clock frequency | 1.106 GHz |
| TDP | 250 W |
| Memory data bus | 4096 bit |
| PCI-E bus width | |
| RAM memory generation | |
| Cooling type | |
| PCI-E generation | |
| GPU format | |
| Architektura GPU |
Reviews
Write Your Own Review

