Processor Intel Xeon W-2255 10-core 3.7GHz 19.25MB 165W SRGV8
Manufacturer: Intel
PN: SRGV8
Loading...
Calculating delivery time...In stock: 10
Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- Core Count - 10
- Number of threads - 20
- Base clock frequency - 3.7GHz
- Turbo clock frequency - 4.7GHz
- Cache - 19.25MB
- TDP - 165W
- Socket - LGA2066
- Scalability - 1S
- Maximum RAM size - 1TB
- Maximum RAM frequency - 2933MHz
- Number of PCI Express lines - 48
- PCI Express Version - 3.0
Benchmark performance:
available for lease
The posted photo is for reference only and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Manufacturer | |
|---|---|
| Brand | |
| Condition | Refurbished |
| Core Count | 10 |
| Number of threads | 20 |
| Number of PCI Express lines | 48 |
| Cache | 19.25 MB |
| Maximum RAM size | 1000 GB |
| Base clock frequency | 3.7 GHz |
| Turbo clock frequency | 4.7 GHz |
| TDP | 165 W |
| Weight | 0.2 kg |
| Product type | Processor |
| PCI Express Version | |
| Socket | |
| Scalability | |
| Number of memory channels | 4 |
| Zastosowanie | |
| Maximum RAM frequency |
Reviews
Write Your Own Review

