Processor AMD EPYC DELL ONLY 7702P 64-core 2GHz 256MB 200W 100-000000047-DELL
Manufacturer: AMD
PN: 100-000000047-DELL
Loading...
Calculating delivery time...In stock: 30
Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- Core Count - 64
- Number of threads - 128
- Base clock frequency - 2GHz
- Turbo clock frequency - 3.35GHz
- Cache - 256MB
- Lithography - 7nm
- TDP - 200W
- Socket - LGA4094
- Scalability - 1S
- Maximum RAM size - 4TB
- Number of PCI Express lines - 128
- PCI Express Version - 4.0
- Vendor Lock - Dell
Benchmark performance:
Attention!
Processors may have a Vendor Lock (they only work in servers from a given manufacturer). Please pay close attention to the Vendor Lock parametr in the offer description.
The image provided is for illustrative purposes only and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Manufacturer | |
|---|---|
| Brand | |
| Condition | Refurbished |
| Core Count | 64 |
| Number of threads | 128 |
| Number of PCI Express lines | 128 |
| PassMark single thread | 2124 |
| Cache | 256 MB |
| Maximum RAM size | 4000 GB |
| Base clock frequency | 2 GHz |
| Turbo clock frequency | 3.35 GHz |
| Lithography | 7 nm |
| TDP | 200 W |
| Weight | 0.2 kg |
| Product type | Processor |
| PCI Express Version | |
| Socket | |
| Scalability | |
| Processor family | |
| Vendor Lock | Dell |
Reviews
Write Your Own Review

