Processor AMD EPYC 9754 128-core 2.25GHz 256MB 360W 100-000001234
Manufacturer: AMD
PN: 100-000001234
Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- Core Count - 128
- Number of threads - 256
- Base clock frequency - 2.25GHz
- Turbo clock frequency - 3.1GHz
- Cache - 256MB
- Lithography - 6nm
- TDP - 360W
- Socket - SP5
- Scalability - 2S
- Maximum RAM size - 6TB
- Maximum RAM frequency - 4800MHz
- Number of PCI Express lines - 128
- PCI Express Version - 5.0
Benchmark performance:
- Geekbench 3/5 Multi-Core - 170000
- SPEC CPU®2017 Integer Rate - 859
available for lease
Attention!
Processors may have a Vendor Lock (they only work in servers from a given manufacturer). Please pay close attention to the Vendor Lock parametr in the offer description.
The image provided is for illustrative purposes only and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Manufacturer | |
|---|---|
| Brand | |
| Condition | Refurbished |
| Core Count | 128 |
| Number of threads | 256 |
| Number of PCI Express lines | 128 |
| Geekbench 3/5 Multi-Core | 170000 |
| SPEC CPU®2017 Integer Rate | 859 |
| PassMark single thread | 2950 |
| Cache | 256 MB |
| Maximum RAM size | 6000 GB |
| Base clock frequency | 2.25 GHz |
| Turbo clock frequency | 3.1 GHz |
| Lithography | 6 nm |
| TDP | 360 W |
| Weight | 0.2 kg |
| Product type | Processor |
| PCI Express Version | |
| Socket | |
| Scalability | |
| Number of memory channels | 12 |
| Processor family | |
| Zastosowanie | |
| Maximum RAM frequency |
Reviews
Write Your Own Review

