Graphics card NVIDIA Quadro P1000 4GB GDDR5 PCIe 3.0x16 4xminiDP 128bit P0P1J
Manufacturer: NVidia
PN: P0P1J
Loading...
Calculating delivery time...In stock: 5
Warranty: 12 months with the possibility of extension
Technical parameters:
- GPU core clock frequency - 1354MHz
- Maximum GPU core clock frequency - 1392MHz
- RAM memory size - 4GB GDDR5
- RAM clock frequency - 1502MHz
- RAM memory bandwidth - 96.13GB/s
- Memory data bus - 128bit
- Cooling type - Active
- PCI-E generation - 3.0 x16
- CUDA Version - 6.1
- Cuda core count - 512
- Single precision performance - 1425.4GFLOPS
- Double-Precision performance - 44.54GFLOPS
- Port type - mini-DisplayPort 1.4a (łącznie 4x)
- TDP - 47W
- Power connector - NONE
The posted photo is for illustrative purposes and may not always accurately reflect the product offered.
Specifications
| Manufacturer | |
|---|---|
| Condition | Refurbished |
| Cuda core count | 512 |
| GPU core clock frequency | 1.354 GHz |
| Maximum GPU core clock frequency | 1.392 GHz |
| RAM clock frequency | 1.502 GHz |
| TDP | 47 W |
| RAM memory bandwidth | 96130 MT/s |
| Single precision performance | 1,425.4 GFLOPS |
| Double-Precision performance | 44.54 GFLOPS |
| Memory data bus | 128 bit |
| Product type | Graphic card |
| PCI-E bus width | |
| CUDA Version | 6.1 |
| RAM memory generation | |
| Power connector | |
| Port type | |
| Number of ports | |
| Cooling type | |
| PCI-E generation | |
| Architektura GPU |
Reviews
Write Your Own Review

